Iwo Zmyslony Konkurs na pawilon polski London Design Biennale 2025

Konkurs na kuratorski projekt wystawy/instalacji do realizacji w Pawilonie Polskim podczas London Design Biennale 2025

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na kuratorski projekt polskiego pawilonu w ramach przyszłorocznego London Design Biennale organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza. Termin składania mija 15 lipca.

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza konkurs na kuratorski projekt wystawy lub instalacji do realizacji w Pawilonie Polskim podczas London Design Biennale 2025. Tematem przewodnim wydarzenia jest „Surface Reflections” („Odbicia powierzchniowe”). Projekty powinny prezentować polską myśl projektową oraz zawierać koncepcję, pełny scenariusz, wizualizację i kosztorys.

Kandydaci muszą mieć doświadczenie kuratorskie (minimum dwie wystawy zagraniczne) oraz dobrą znajomość współczesnego i polskiego designu oraz języka angielskiego.

Projekty należy składać do 15 lipca 2024 roku, zgodnie z określonymi wytycznymi dotyczącymi zgłoszenia.

Dodatkowo, planowane jest spotkanie konsultacyjne online z Michałem Sikorskim, kuratorem zwycięskiej wystawy na London Design Biennale 2023, 11 czerwca o godzinie 16:30.

Szczegóły konkursu są dostępne na stronie Instytutu Adama Mickiewicza. Więcej informacji i szczegóły na stronie konkursu: Konkurs na pawilon polski podczas London Design Biennale 2025.


Konkurs kuratorskito rodzaj konkursu, w którym uczestnicy (zazwyczaj kuratorzy sztuki, projektanci lub artyści) przedstawiają swoje koncepcje wystaw, instalacji artystycznych lub innych projektów kulturalnych. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu, który zostanie zrealizowany w ramach określonego wydarzenia, wystawy lub przestrzeni.

W przypadku konkursu na projekt polskiego pawilonu na London Design Biennale, kuratorzy mają za zadanie opracować koncepcję wystawy lub instalacji, która będzie reprezentować polską myśl projektową i twórczość na arenie międzynarodowej. Koncepcja powinna być zgodna z tematem przewodnim biennale (“Surface Reflections”) i uwzględniać specyfikę przestrzeni wystawienniczej.

Konkursy kuratorskie są ważnym elementem w świecie sztuki i kultury, ponieważ pozwalają na odkrywanie nowych talentów, promowanie innowacyjnych pomysłów i tworzenie wartościowych projektów, które angażują publiczność i przyczyniają się do rozwoju dyskursu artystycznego.

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping